RTG

stomatologia - diagnostyka obrazowa

Diagnostyka radiologiczna stanowi niecenioną pomoc w stomatologii, zwłaszcza podczas leczenia kanałowego czy implantacji, a dzięki rozwojowi technologicznemu i cyfryzacji procesu pozyskiwania obrazów rtg, zyskała w ostatnich latach nowy wymiar.

W naszych gabinetach znajdziecie Państwo sprzęt najwyższej jakości do wykonywania zdjęć pantomograficznych, cefalometrycznych oraz tomografii komputerowej: VATECH PAX-I 3D GREEN 16


Pierwszy aparat pantomograficzny z funkcją CBCT z najniższą dawką i najwyższą czułością sensora na rynku, to między innymi:
  • Najszybszy tomograf CBCT na rynku z czasem skanu 4,9 sek
  • System z wielokrotną rekonstrukcją obrazu 3D
  • 80% mniejsza dawka promieniowania
  • Najszybszy cefalostat skanujący na rynku z czasem skanu 1,9 sek
Uzyskane obrazy są stosowane w diagnostyce i leczeniu stomatologicznym, ze szczególnym uwzględnieniem endodoncji, periodontologii, ortodoncji, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz wszczepiania implantów.
green16_full.jpg
1_green16_03.png
Obrazowanie 3D umożliwia uzyskanie precyzyjnej wizualizacji struktur i patologii zębowych w realnej prezentacji przestrzennej.

PaXi-3D Green 16 to obecnie najnowocześniejszy aparat 3 w 1 o najkrótszym czasie skanowania i niepowtarzalnej jakości obrazów w rozdzielczości Ultra HD.


Całkowity czas badania 3D nie przekracza 6 sekund, badanie cefalometryczne to 0,9 sekundy dla systemu OneShot lub 3,9 dla systemu skanowanego. Minimalizuje to możliwość poruszenia się pacjenta w czasie badania.
Zastosowanie najnowszych sensorów o rozdzielczości 49 μm oraz najkrótszy czas skanowania daje nieosiągalną dotąd, najniższą dawkę promieniowania.

System MAGIC PAN dostarcza wysoce zaawansowanych zdjęć panoramicznych, ostrych w każdej z sekcji niezależnie od ustawień pacjenta. Dopełnieniem systemu jest oprogramowanie dające lekarzowi pełną nawigację zeskanowanych obszarów anatomicznych. Zastosowane narzędzia diagnostyczne w łatwy i precyzyjny sposób dostarczają potrzebnych informacji co oszczędza jego czas i gwarantuje satysfakcję pacjenta.
© 2018 Medycyna Specjalistyczna Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o.