Zabiegi medyczne

medycyna i diagnostyka

Wykonujemy zabiegi medyczne z zakresu:

 • chirurgii ogólnej  i naczyniowej (skleroterapia – zamykanie  zmian żylnych);
 • chirurgii urazowo-ortopedycznej (guzki kończyn - ganglion, wrastający paznokieć, przykurcze itp.)
 • dermatologii (guzki, znamiona, brodawki, kurzajki, tłuszczaki, kaszaki itp. )
 • chirurgii plastycznej (botox, kwas hialuronowy)
 • ginekologii (nadżerki, wycinki)
 • okulistyki (usunięcie  gradówki, usuwanie ciała obcego, usunięcię kępek żółtych itp.)
 • laryngologii (płukanie uszu, płukanie zatok nosa, usunięcie ciała obcego z ucha,nosa,gardła,krtani)  

Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy specjalistów z  użyciem nowoczesnych technik min. aparatury kriochirurgicznej oraz elektrochirurgicznej.

Kriochirurgia jest nowoczesną  i skuteczną metodą leczenia stosowaną w wielu dziedzinach medycyny (np. dermatologia, chirurgia plastyczna, ginekologia, proktologia, chirurgia naczyniowa i ogólna, okulistyka, laryngologia). Metoda ta jest bardzo szybka i nie wymaga z reguły szczególnego przygotowania Pacjenta. Zabiegi kriochirurgiczne mogą być wykonywane u Pacjentów w każdym wieku -  dzieci, młodzież, dorośli i ludzie starsi.  Zabiegi są na ogół bezbolesne (możliwe uczucie swędzenia lub lekkiego pieczenia) lub w niektórych przypadkach wykonywane przy czasowym znieczuleniu miejscowym.
 • Przebieg
  Jako czynnik roboczy podczas zabiegów mrożenia tkanki wykorzystywany jest podtlenek azotu aplikowany miejscowo w sposób kontaktowy za pomocą  odpowiednich krioaplikatorów lub poprzez sondę natryskową z odległości ok. 1cm (bezkontaktowo). 
  Podczas zabiegu następuje zamrożenie takiej objętości tkanki, jaką należałoby wyciąć chirurgicznie.
  Miejsce zamrożone pozostaje zakryte nabłonkiem, który w czasie gojenia stopniowo złuszcza się stanowiąc biologiczny bandaż.  Sam zabieg oraz proces gojenia przebiega bez krwawienia.
 • Powikłania
  Wymrażanie tkanki jest metodą bezpieczną, charakteryzującą się bardzo niskim wskaźnikiem objawów ubocznych. Powikłania i objawy uboczne po leczeniu kriochirurgicznym występują rzadko i zależą od lokalizacji, wielkości ogniska chorobowego i głębokości zamrożenia. Niekorzystne objawy takie jak ból lub obrzęk mogą wystąpić w niektórych wypadkach w kilka godzin po zabiegu.
Zabiegi wykonywane są z użyciem elektrod jednorazowego użytku co zapewnia bezpieczeństwo i sterylność wykonywanych procedur.

Zobacz również

© 2018 Medycyna Specjalistyczna Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o.