Medycyna podróży

medycyna i diagnostyka

Godziny przyjęć pacjentów

LekarzePoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobota
dr n. med. Andrzej Kotłowski
specjalista chorób wewnętrznych
specjalista medycyny morskiej i tropikalnej
  900-1300 1530-1700 1630-1830    

Godziny orientacyjnie. Prosimy każdorazowo o wcześniejszą rejestrację.

Wyznaczona godzina badania jest czasem umownym i często może ulec zmianie, wynika to z indywidualnych potrzeb Pacjenta.

Za wszelkie przesunięcia w czasie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Medycyna podróży - szczepienia

Dzięki łatwości podróżowania ludzi i transferu towarów świat „skurczył się”, powstały jednak nowe zagrożenia. Wymarzone wakacje w  Afryce, Azji, Ameryce Południowej czy na Wyspach Oceanii stanowią dziś dla wielu osób stałą pozycję w kalendarzu urlopów. Równocześnie dalekie podróże są częstym elementem pracy wielu grup zawodowych (np. marynarze, piloci, geolodzy, rezydenci i przewodnicy turystyczni, pracownicy operacyjni firm o działaniu międzynarodowym).  Liczbę wyjeżdżających Polaków w strefy zagrożenia chorobami tropikalnymi szacuje się na poziomie miliona osób rocznie.

Wybierając się w malownicze zakątki świata warto mieć na uwadze ryzyko dla zdrowia występujące podczas takich wyjazdów i zabezpieczyć się przed nieoczekiwanymi problemami. Może okazać się, że wyjazd w dany region świata wymaga  bezwzględnie wcześniejszego szczepienia. Informacje o zagrożeniach zdrowotnych, chorobach tropikalnych i pasożytach występujących w danym regionie świata przed planowanym wyjazdem powinni przekazać Państwu pracownicy biur podróży i organizatorzy wyjazdów zagranicznych.

Medycyna morska i tropikalna

Osoby planujące dalekie podróże lub powracające do kraju z dolegliwościami zdrowotnymi Medycyna Specjalistyczna zaprasza do skorzystania z porad lekarzy specjalistów medycyny morskiej i tropikalnej. Dzięki konsultacji specjalistów dowiedzą się Państwo jak najlepiej zabezpieczyć się przed wyjazdem, jakie wykonać szczepienia, jak zminimalizować ryzyko kontaktu z chorobami podczas wyjazdu, jak unikać zagrożeń oraz jeśli dojdzie do zakażenia jakie objawy powinny wzbudzić Państwa czujność.

Aby zminimalizować ryzyko zakażeń chorobami tropikalnymi warto skorzystać z profilaktyki przedwyjazdowej pod kontrolą specjalisty. Do specjalisty medycyny tropikalnej najlepiej zgłosić się na 2 miesiące przed planowanym wyjazdem.

 

Więcej informacji oraz słownik najczęściej występujących chorób tropikalnych, sposobów  przenoszenia i objawy znajdziecie Państwo  w serwisie podróżniczym : http://www.odyssei.com (w zakładce zdrowie).

Zobacz również

© 2018 Medycyna Specjalistyczna Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o.