Medycyna morska i tropikalna

Medycyna podróży - szczepienia

Dzięki łatwości podróżowania ludzi i transferu towarów świat „skurczył się”, powstały jednak nowe zagrożenia. Wymarzone wakacje w  Afryce, Azji, Ameryce Południowej czy na Wyspach Oceanii stanowią dziś dla wielu osób stałą pozycję w kalendarzu urlopów. Równocześnie dalekie podróże są częstym elementem pracy wielu grup zawodowych (np. marynarze, piloci, geolodzy, rezydenci i przewodnicy turystyczni, pracownicy operacyjni firm o działaniu międzynarodowym).  Liczbę wyjeżdżających Polaków w strefy zagrożenia chorobami tropikalnymi szacuje się na poziomie miliona osób rocznie.
Wybierając się w malownicze zakątki świata warto mieć na uwadze ryzyko dla zdrowia występujące podczas takich wyjazdów i zabezpieczyć się przed nieoczekiwanymi problemami. Może okazać się, że wyjazd w dany region świata wymaga  bezwzględnie wcześniejszego szczepienia. Informacje o zagrożeniach zdrowotnych, chorobach tropikalnych i pasożytach występujących w danym regionie świata przed planowanym wyjazdem powinni przekazać Państwu pracownicy biur podróży i organizatorzy wyjazdów zagranicznych.

Medycyna podróży - szczepienia

Osoby planujące dalekie podróże lub powracające do kraju z dolegliwościami zdrowotnymi Medycyna Specjalistyczna zaprasza do skorzystania z porad lekarzy specjalistów medycyny morskiej i tropikalnej. Dzięki konsultacji specjalistów dowiedzą się Państwo jak najlepiej zabezpieczyć się przed wyjazdem, jakie wykonać szczepienia, jak zminimalizować ryzyko kontaktu z chorobami podczas wyjazdu, jak unikać zagrożeń oraz jeśli dojdzie do zakażenia jakie objawy powinny wzbudzić Państwa czujność.
Aby zminimalizować ryzyko zakażeń chorobami tropikalnymi warto skorzystać z profilaktyki przedwyjazdowej pod kontrolą specjalisty. Do specjalisty medycyny tropikalnej najlepiej zgłosić się na 2 miesiące przed planowanym wyjazdem.
Więcej informacji oraz słownik najczęściej występujących chorób tropikalnych, sposobów  przenoszenia i objawy znajdziecie Państwo  w serwisie podróżniczym : http://www.odyssei.com (w zakładce zdrowie).

Nasi Specjaliści z dziedziny medycyny morskiej i tropikalnej:

lek. med. Maria Jackiewicz-Jonkajtis

lekarz medycyny pracy, medycyna morska i tropikalna

specjalizacja I stopnia medycyny pracy
specjalista w dziedzinie medycyny kolejowej, transportu, medycyny morskiej i tropikalnej

lek. med. Rafał Sługocki

dermatolog, medycyna morska i tropikalna

specjalista dermatologii-wenerologii.

logo-medspec-w-220
logo-medspecdental-w-220
MEDSPEC.medycyna
MEDSPEC.dental

81-754 Sopot
ul. Grunwaldzka 36 A

Lecznictwo

Informacje dla pacjenta

© 2022 MEDSPEC.medycyna Medycyna Specjalistyczna ZOZ Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone
MEDSPEC.medycyna
MEDSPEC.medycyna
MEDSPEC.dental
81-754 Sopot
ul. Grunwaldzka 36 A

tel. +48 58 551 49 44
tel. +48 58 551 74 55
tel. +48 58 555 01 39
e-mail: rejestracja@medspec.pl